Új tagokat avattunk a 2026-os Halasi Borudvaron

2026. május 8-án, pénteken 18:15-kor a Halasi Borudvar ünnepi programjához kapcsolódva három új tagot avatott a Kiskunhalas Borrend Egyesület. A közösség új tagjaiként Szabó Olga, Módra Szabolcs és Halmágyi Csaba álltak a közönség és Nagymesterünk előtt a hagyományos próbatételek elé, ahol méltó módon bizonyították, hogy készen állnak borrendünk értékeinek ápolására és továbbvitelére.

A próbatételek során a jelöltek üveg lopótök segítségével bort fejtettek a hordóból, majd felnyergelt hordóra ülve teljesítették az avatás egyik leglátványosabb mozzanatát. Ezt követően üveg ivókürtünkből első kortyukat kun őseink dicsőségére ürítették.


A próbákat Bodás Zoltán Nagymester felügyelte, aki úgy ítélte meg, hogy mindhárom jelölt megfelelően teljesítette a szertartás előírásait. A próbatételek után a jelöltek kard által lovaggá avattattak, majd átvették oklevelüket és borrendünk zászlós borát, a Halasi Zöld Veltelínit. Ezzel teljes jogú tagként, pohárnoki rangban csatlakoztak a Kiskunhalasi Borrend közösségéhez.

Az avatás jó hangulatban, érdeklődő közönség előtt zajlott, és méltó, hagyományőrző színfoltja volt az idei Halasi Borudvar programjának. Öröm számunkra, hogy közösségünk új tagokkal gyarapodott, akik vállalták a kun és halasi hagyományok, valamint a helyi borkultúra képviseletét.

Az avatás pillanatai képekben

Az ünnepélyes avatás néhány emlékezetes pillanatát az alábbi képgalériában idézzük fel.

A 2026-os Halasi Szüreti Fesztiválon újabb három tag avatására kerül sor. Kilétükkel kapcsolatban hamarosan jelentkezünk!

Addig is minden borbarátnak tartalmas találkozásokat és jó borozásokat kívánunk.

Hasonló bejegyzések